Prawa Dziecka

Opublikowano: środa, 26, listopad 2014 Kinga J.

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; jest to również 25. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem       i współtwórcą.

Z okazji uroczystych obchodów tego wydarzenia reprezentanci naszego przedszkola 21 listopada 2014r. uczestniczyli        w I Słonecznym Spotkaniu Międzyprzedszkolnym organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechy w Będzinie. Obejrzeliśmy część artystyczną, która nawiązywała do praw każdego małego człowieka, a później dzieci stworzyły wspólne "słoneczko praw dziecka". Każda delegacja otrzymała upominki, a nauczyciele otrzymali niezwykłą odznakę "szeryfa praw dziecka" :)

Mamy nadzieję, że prawa dziecka będą respektowane przez cały rok w każdym miejscu na Ziemi...

Odsłony: 1967