"Rodzinne malowanie, farbami czarowanie"

Opublikowano: czwartek, 27, listopad 2014 Kinga J.

W czwartkowe popołudnie 28.11.2014r. odbyły się zajęcia otwarte w grupie starszaków pod tytułem "Rodzinne malowanie, farbami czarowanie". Zajęcia poprzedziła wizyta Ireny Wiltosińskiej, malarki i poetki należącej do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie oraz do Stowarzyszenia "Na Pograniczu" w Katowicach. Pani Irena zaprezentowała dzieciom zarówno kilka swoich obrazów, jak i inne swoje dzieła m.in. piękną biżuterię; zdradziła nam wiele artystycznych tajemnic, odpowiedziała na liczne pytania przedszkolaków. Dzięki tak wspaniałemu Gościowi dzieci miały solidne podstawy do podjęcia twórczych działań na zajęciach otwartych. Na przygotowanych podobraziach starszaki wraz ze swymi rodzicami namalowały fantastyczne obrazy. Dorośli z zaangażowaniem podjęli wyzwanie i wspierali małych artystów. Podejrzewamy, że niektóre mamusie i tatusiowie po cichu marzyli o samodzielnym wykonaniu prac ;) Z przyjemnością patrzyło się na to wspólne rodzinne "dzieło tworzenia"... Mamy nadzieję, że zajęcia te zainspirują do "czarowania farbami" na domowym gruncie :) Polecamy!