Czy zwierzęta mają ferie?

Opublikowano: poniedziałek, 16, luty 2015 Kinga J.

11.02.2015 r. starszaki i starszaki młodsze wybrały się do Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie, aby uczestniczyć w warsztatach ekologicznych pod hasłem "Czy zwierzęta mają ferie?". Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się o sposobach przystosowania różnych zwierząt i ptaków do zimowych warunków. Otrzymały też wiele ważnych informacji na temat przyrody, m.in. o tym jak należy pomagać ptakom. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą, rozpoznawały głosy ptaków i z dużą  trafnością przypisywały pokazywane tropy właściwym zwierzętom. Zdobytą wiedzę  utrwaliły między innymi poprzez  zabawę dydaktyczną, w trakcie której należało oddzielić właściwy pokarm dla ptaków od zagrażających im przedmiotów.  Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały indywidualne  ordery „Przyjaciół przyrody” oraz pokaźny zapas pokarmu dla ptaków. Wracając z wycieczki zawiesiliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie smakołyki dla skrzydlatych przyjaciół.