Starszaki

Opublikowano: piątek, 26, wrzesień 2014 Przemo

 

GRUPA I - Starszaki

 

7.00 - 17.00

 

nauczyciele: mgr Ewelina Kachniarz

              mgr Mirosława Żemczykowska

     woźna oddziałowa: Halina Olkuszewska

 

Co u Nas słychać?...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  27 listopada 2018 r. Hania i Marysia reprezentowały nasze przedszkole w konkursie międzyprzedszkolu w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Dziewczynki świetnie się bawiły przy rozwiązywaniu zadań.

      

             

Świąteczne kartki

           Zbliżają się Święta a dzieci z grupy I rozpoczynają bożonarodzeniowe przygotowania, by jak najpiękniej przeżyć ten cudowny czas i długo się nim cieszyć. Święta Bożego Narodzenia to czas składania życzeń i wysyłania kartek. Wzajemna integracja dzieci, wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała dzieciom mnóstwo uśmiechu i zabawy. Wysyłanie bliskim kartek świątecznych jest zwyczajem który zamiera, dlatego postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję. Dzieci stworzyły przepiękne i niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe.

    

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

        Zima obsypała śniegiem nasz przedszkolny ogród, zapraszając tym samym dzieci z grupy I do wesołych wspólnych zabaw na śniegu. Ileż było radości kiedy okazało się, że śnieżny puch można lepić i tworzyć z niego różne kształty. Wesoła zabawa śnieżkami wywołała dużo pozytywnych emocji i uśmiechu zwłaszcza, że obrzucanie się śnieżkami odbywało się w myśl zasady ,,Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe” i przebiegała zgodnie z ustalonymi wcześniej wspólnie z nauczycielką zasadami bezpieczeństwa. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.                         
                         Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

                                                                        
   

   

  "ŚNIEGOWE FIGURKI"

        

  

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej,         a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"KOLOROWE DYWANIKI LICZBOWE"

         Klocki matematyczne ułatwiają dokonywanie różnego rodzaju operacji matematycznych na konkretach. Manipulowanie, przekładanie, wielokrotne układanie i budowanie kolorowych "dywaników", to nauka przez działanie. Działanie wspierające zapamiętywanie poprzez aktywizowanie pamięci ruchu i uczenie się przez obserwację (angażujące neurony lustrzane).

 

   BRAWO !!!

"AKCJA SMOGOSMOK"

      Przedszkolaki poznały właściwości powietrza, dzięki licznym doświadczeniom zrozumiały co to jest SMOG i skąd się bierze. Mali pogromcy smogu dowiedzieli się: jaki wpływ ma smog na zdrowie człowieka, jak żyć, by nie wytwarzać smogu oraz jak zachować się w przypadku alarmu antysmogowego, jakie szkodliwe skutki może powodować i w jaki sposób przeciwdziałać powstawaniu chorobotwórczych gazów.

    

    

     

    

    

        

Akcja edukacyjna "Ręka w łapę. Spójrz na świat z perspektywy 4 łap"

Akcja edukacyjna "Ręka w łapę. Spójrz na świat z perspektywy 4 łap" to specjalnie przygotowane "psie" zajęcia dla dzieci i młodzieży. "Ręka w łapę" powstało od znanego powiedzenia "iść z kimś ramię w ramię", czyli blisko siebie, współdziałać. "Ręka w łapę" również ma oznaczać współpracę, ale pomiędzy człowiekiem a psem. To hasło oddaje ideę, wolontariusze chcą zaszczepić w młodym pokoleniu: pies to wspaniały kompan, który chętnie będzie nam towarzyszył i z nami współpracował, jeśli tylko my też będziemy tego chcieli.

                  

   

   

Wolontariusze starali się pokazać dzieciom, że zwierzę to nie problem, a opieka nad nim nie musi być tylko przykrym obowiązkiem. Pies może być najlepszym kompanem aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu, z którym możemy iść przez świat "ręka w łapę"!

Nasze zabawy

  ZABAWA SWOBODNA, NIEKIEROWANA PRZEZ DOROSŁEGO TO BARDZO WAŻNY OBSZAR AKTYWNOŚCI W ŻYCIU KAŻDEGO DZIECKA.

Dzięki niej dziecko robi ogromny krok w swym rozwoju. W zabawie dziecko zdobywa umiejętności, sprawności, doświadczenia. Wzbogaca zasób wiedzy o otoczeniu, poszerza je. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej – dziecko uczy się oceniać kształty, odległości, kierunki oraz rozmieszczenie przedmiotów w przestrzeni. Rozwija się tu myślenie przyczynowo – skutkowe.

             

        

Aktywnośćzabawowa ma ogromne znaczenie dla procesu socjalizacji – dziecko nabywa umiejętność kierowania własnym zachowaniem, dostosowuje się do norm i reguł. Kształtuje się w nim cierpliwość w dążeniu do celu, wytrwałość, umiejętność współpracy, życzliwość, koleżeńskość.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2019

W piątek 22 marca uczestniczyli dzisiaj w obchodach Światowego Dnia Wody. Przygotowano dla nas wiele wodnych eksperymentów. Trzy czwarte naszej planety to woda, ale tej do picia mamy jak na lekarstwo. Więc najwyższy czas z głową odkręcać kurek. Jest taki dzień, w którym warto się o tym czegoś dowiedzieć i warto o tym pamiętać. Żeby żyć.

                  

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Dzień Kolorowej Skarpetki! Jest to dzień, w którym solidaryzujemy się z osobami z Zespołem Downa. Przedszkolaki z grupy Starszaki tego dnia przyłączyły się do akcji poprzez założenie skarpetek w różnych kolorach w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

   

POLSKIE LEGENDY - zajęcia biblioteczne

27 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych pt."Legendy polskie". Wysłuchaliśmy zagłębiowskich legend "Rycerz Benda" autorstwa Władysława Śliwonia oraz "Legendę o Bękitnej Ludwice". Odpowiadaliśmy na stawiane pytania przez panią bibliotekarkę a następnie wykonywaliśmy pracę plastyczną. A oto efekty :)

         

Odwiedziny Ratownika Medycznego

Dnia 28 marca 2019 roku w grupie Starszaków gościliśmy panią Karolinę, mamę Amelki.Opowiedziała nam ona o pracy ratownika medycznego i pielęgniarki.Dzieci uczyły się jak układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a na przedszkolnych misiach i lalkach ćwiczyliśmy resustytację krążeniowo-oddechową. Zapamiętaliśmy, że trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania innym pomocy. Dziękujemy pani Karolinie za poświęcony czas i drogocenne wskazówki. Oby i dorosłym nie brakowało odwagi, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy.

                         

XXII MIEJSKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM SCENICZNYCH

26 marca nasi mali aktorzy przedstawili sztukę "Czerwony Kapturek" wg własnego pomysłu.

Edukacja teatralna to ważny element wychowawczy placówek oświatowych.Każde dziecko posiada naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach ekspresji. Jedną z nich jest teatr, który jako sztuka łączy w sobie różne dziedziny twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec i ruch sceniczny.

              

      

    

  GRATULACJE :)

OTRZYMALIŚMY WYRÓŻNIENIE ZA NASZĄ TEATRALNĄ ZABAWĘ :)

       Istotą dziecięcego teatru jest możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami i oderwanie od rzeczywistości. To wszystko prowadzi do rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, uczy odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. Ważny jest nie tylko sam spektakl, tworzony przez dzieci, ale również cały proces jego przygotowania, oraz towarzyszące mu sytuacje społeczne i wychowawcze. Zabawa w teatr kształtuje twórczą postawę dziecka.

STRAŻACY - RATOWNICY

   

    

AKCJA ROWEROWY MAJ

     

        

        

         

Systematycznie wklejamy naklejki do naszych książeczek

Odsłony: 6094