Matematyczne zabawy

Opublikowano: wtorek, 03, luty 2015 Kinga J.

Dnia 29.01.2015 roku w grupie średniaków odbyło się zajęcie otwarte koleżeńskie z ramienia Zarządu Oddziału ZNP dla zainteresowanych nauczycieli z przedszkoli i szkół z cyklu „Matematyczne zabawy” w oparciu o metodę prof. Gruszczyk- Kolczyńskiej. Obecne na zajęciu średniaki miały możliwość pokazania nauczycielom, w jaki sposób w tej grupie odbywają się zajęcia z zakresu edukacji matematycznej. Zajęcie było okazją do zaprezentowania metody, w oparciu o którą nauczyciel Ilona Meus pracuje z dziećmi w grupie wiekowej 3-4 latków. Prowadząca podzieliła się z uczestnikami spotkania swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem zdobytym w ciągu kilku lat pracy tą metodą.

Każde dziecko wykazało się swoimi możliwościami i umiejętnościami matematycznymi działając na konkretach w oparciu o zgromadzone pomoce dydaktyczne. Zajęcia dostarczają dzieciom wiele radości, zadowolenia, budzą wiarę we własne możliwości i doskonalą umiejętności matematyczne.

(tekst: Ilona Meus)